• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6

Aktuality

Vážení klienti, naše klinika ze závažných důvodů je dočasně uzavřena.

Vážení klienti,
nabízíme vám novinku, zvýhodněný geriatrický balíček pro vašeho psa nebo kočku.

Geriatrický balíček  1900 Kč

Prohlídky starších pacientů, neboli geriatrické či senior testy jsou sestaveny tak, aby odhalily co nejvíce počínajících zdravotních problémů starších psů a koček.

Jedná se o kombinaci testů zahrnující zejména klinické vyšetření, preventivní krevní testy, analýzu moči, RTG vyšetření.

Dietní a nutriční poradenství a konzultace vhodné váhy tvoří podstatnou část kontaktu s pacientem. Jakákoliv výrazná váhová odchylka může být signálem toho, že něco není v pořádku. Obezita je jedna z nejčastějších (léčitelnou) nemocí u straších psů.

U staršího psa a kočky je pravidelná odborná veterinární prohlídka velmi důležitá. Tak, jako je vhodné pravidelně prohlížet a očkovat psa ve štěněčím věku je vhodné kontrolovat zdravotní stav i u starších jedinců. Preventivní veterinární klinické vyšetření může odhalit počínající zdravotní problémy a včasná terapie mu může prodloužit život. Je vhodné provádět pravidelné vyšetření alespoň jednou do roka. U některých zvířat je nutné vzhledem k jejich zdravotnímu stavu tyto prohlídky provádět častěji.

Vyšetření zubů a ústní dutiny, kdy se kontroluje stav zubů, dásní, sliznice, jazyka a hrdla.

Prohlídka kůže, srsti a uší, při které se zhodnotí stav kůže a srsti, přítomnost ektoparaztů, jako jsou blechy či klíšťata, nebo dalších méně znáných ale relativně častých parazitů jako je například Demodex, či původce svrabu.

Vyšetření moči je důležitou součásti preventivní prohlídky. Jedná se zejména o měření hustoty moči a provedení testů odhalujících přítomnost glukózy a zánětlivých markerů v moči.

Hematologické a biochemické vyšetření krve vyhodnocuje různé parametry, jako jsou například některé enzymy, bílkoviny, hormony, produkty metabolismu a elektrolyty. Toto vyšetření je cenné hlavně pro odhalení diabetes mellitus (cukrovky), onemocnění jater, onemocnění ledvin a některé hormonální poruchy, zejména štítné žlázy. Pokud je u staršího pacienta nutná anestezie, je toto vyšetření nezbytnou součástí předoperačního vyšetření, aby došlo k minimalizaci případných pooperačních komplikací.

Poslech srdce a plic a případné EKG vyšetření se provádí na stojícm psovi, při vědomí. Jedná se o relativně jednoduše proveditelný test, který je vhodný pro diagnostiku různých srdečních arytmií

RTG vyšetření je vhodné zejména pro posouzení případných problémů týkajících se srdce, plic, zažívacího aparátu, pohlavního a pohybového ústrojí. Často se podaří diagnostikovat nádorové změny, které je možno při včasném odhalení léčit operací.

Léky proti bolesti jsou důležitou součástí léčby pro pacienty trpící bolestí. Jedná se o široké spektrum léků používaných po operacích nebo pro pacienty trpící chronickými obtížemi u kterých vhodně vybranou analgetickou léčbou výrazně zlepšujeme kvalitu jejich života.

Objednat se můžete přímo v ordinaci nebo telefonicky na čísle 284 860 030.

Sleva 15% na předem objednané (osobně nebo telefonicky) krmivo a veterinární diety.